Aplikacja „Ucz się języka Hiszpańskiego” na smartfony i tablety, stworzona przez portal Tweeba.pl oraz firmę YouGO! (obie z Krakowa) zdobyła nominację w konkursie Appaward 2013. Od 1 marca na stronie www.appaward.pl trwa głosowanie na najlepszy projekt.

Po pierwszych dniach głosowania aplikacja „Ucz się języka Hiszpańskiego” znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii „Edukacja” dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.
Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali Generation Mobile 2013, która będzie miała miejsce w dniach 25-26 marca w Warszawie. Oprócz nagród publiczności przyznane zostaną także nagrody jury, którego członkowie są ekspertami rynku mobilnego.

– Najważniejsze jest dla nas to, że już teraz zostaliśmy zauważeni na rynku aplikacji mobilnych. Chcielibyśmy utrzymać dobrą lokatę, ale wiemy, że konkurencja jest silna – mówi Grzegorz Pękała z www.yougo.pl. – Kiedy zaczynaliśmy uczyć się języków, chcieliśmy móc robić to nie tylko nad książkami, ale także w tramwaju, autobusie czy w dalszej podróży. Stwierdziliśmy, że skoro nie ma w Google Play żadnej darmowej i przydatnej aplikacji do nauki języka hiszpańskiego, pora ją napisać samodzielnie.

Aplikacja pozwala na poznawanie słówek i zwrotów w języku hiszpańskim. Wyrażenia pogrupowane są w tematyczne lekcje, które pozwalają uczyć się sukcesywnie i we własnym tempie. Opcja wstępnego ukrywania polskiego znaczenia słów hiszpańskich pomaga w zapamiętywaniu. Oprócz nauki według lekcji możliwe jest losowanie przypadkowych słówek. Frazy mogą być odczytywane przez lektora. Program jest regularnie rozwijany i ostatnio wzbogacił się o tablice z najczęściej używanymi słowami oraz odmianę czasowników. Dostępne są także testy, w których można zweryfikować swoje postępy w nauce. A wszystko to za darmo.

Swój głos w konkursie można oddać na stronie http://www.appaward.pl/android/edukacja/ucz-sie-jezyka-hiszpanskiego.html

Najlepsze aplikacje mobilne w Polsce