Nowa wersja aplikacji mobilnej “Ucz się języka niemieckiego” jest już dostępna do pobrania z marketu Google Play (Android) – zupełnie za darmo. Krakowski startup Tweeba przebudował design kursu do niemieckiego tak, by wygodne menu, przejrzyste kolory i większy kontrast umożliwiały dłuższą i bardziej wydajną naukę. Nowy “Niemiecki” to także rozbudowane słownictwo, bogatsze lekcje i gramatyka.

– Layout aplikacji został całkowicie zmieniony na material design, dzięki czemu nauka jest jeszcze bardziej wygodna i przyjemna. Układ jest w pełni responsywny, dzięki czemu obsługiwane są różne modele smartfonów i tabletów – mówi Grzegorz Pękała z Tweeba.pl

Kurs Niemiecki

Zmiany wizualne to jednak nie jedyne plusy aplikacji mobilnej. Została ona poszerzona o nowe materiały edukacyjne. Znajdziemy w niej nowe lekcje niemieckiego, które w prosty i przyjemny sposób przybliżą, a także krok po kroku ulepszą, język niemiecki. Obecne są także nowe testy z niemieckiego, które skutecznie sprawdzą znajomość języka. Ponadto pojawiły się tablice z gramatyką oraz najbardziej popularnymi słówkami – czasownikami, rzeczownikami i przymiotnikami. Aplikacja udostępnia również słownik języka niemieckiego zawierający tysiące słówek, które w prosty sposób można przetłumaczyć na język polski.

– Staramy się użytkowników coraz bardziej motywować do nauki i robimy wszystko co w naszej mocy, by tę naukę usprawnić, na przykład przez zmianę kolorów i nowy design, ale także sprytne rozwiązania zachęcające do regularnego korzystania z aplikacji mobilnej – zaznacza Pękała. – Nasz odświeżony mobilny kurs języka niemieckiego zapamiętuje, na którym etapie nauka została przerwana i daje użytkownikowi możliwość jej kontynuacji. Przydatny w nauce jest też widżet na pulpit urządzenia mobilnego, który codziennie proponuje nowe słówko do nauki i “prowokuje” do przypominania sobie niemieckiego słownictwa.

Dla indywidualistów – osób, które w konkretny sposób chcą uczyć się języka, pojawiła się też szansa stworzenia swoich lekcji. Własne lekcje można przygotować w portalu internetowym nauka.uczsiejezyka.pl, który wkrótce zostanie powiązany z aplikacją. Zostaną w nim udostępnione także gotowe lekcje. Obecnie trwają testy wersji beta serwisu, jednak można już teraz zapoznać się z jego funkcjonalnością i uczyć się przez komputery stacjonarne, laptop lub urządzenie mobilne.

Kurs “Ucz się języka niemieckiego” został już pobrany przez ponad 100 000 osób i liczba instalacji wciąż rośnie. Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline, co ułatwia naukę w każdym miejscu bez konieczności korzystania z Internetu. Dostępna jest też w wersji na Windows Phone. Obie aplikacje w pełnych wersjach dostępne są całkowicie bezpłatnie.

Darmową aplikację można pobrać z marketu Google Play https://play.google.com/store/apps/developer?id=Tweeba

Warto dodać, że niedawno startup Tweeba.pl świętował okrągły milion pobrań swoich aplikacji mobilnych. Inne kursy języków obcych z lektorem i do pobrania zupełnie za darmo dostępne są na www.uczsiejezyka.pl. Powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania oraz przydatne ciekawostki o językach można otrzymywać na profilu na Facebooku – polub www.facebook.com/uczsiejezyka