Coraz więcej aplikacji mobilnych do nauki języków obcych od Tweeba! Właśnie zostały wydane dwie nowe apki dla obcokrajowców – nauka języka polskiego dla osób władających językami rosyjskim i ukraińskim.

Zwiększająca się z roku na rok liczba studentów z Ukrainy stwarza zapotrzebowanie na aplikacje mobilne oferujące naukę języka polskiego dla osób, które posługują się na co dzień językiem ukraińskim i rosyjskim.

– Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i właśnie publikujemy pierwszą wersję takiego oprogramowania – mówi Grzegorz Pękała z Tweeba. – Będą one stale aktualizowane i poprawiane, a zakres materiału w nich zawartego będzie sie stale poszerzał. Kolejne wersje będą powstawać przy współpracy użytkowników komentujących i oceniających te aplikacje w usłudze Google Play. Szykujemy już teraz opcję dodawania własnych słówek i zwrotów polskich przez serwis www.edumobi.org – każdy będzie mógł stworzyć swoje lekcje, niezależne od tych, które przygotowali nasi eksperci językowi.

Dzięki sugestiom i pomocy studentów, dla których ukraiński i rosyjski są językami ojczystymi, a którzy chcą bądź muszą nauczyć się polskiego, aplikacje te są bardziej efektywne. Zawierają najbardziej użyteczny z ich perspektywy materiał. Lekcje są zaprojektowane w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie opanowac podstawy języka, na przykład odmianę czasowników. Słownictwo jest przystosowane do codziennych potrzeb, takich jak zakupy czy wyjście do kina.

„Język polski bezpłatnie” to dwie osobne aplikacje, które dostępne są na całym świecie za darmo na
każdy smartfon i tablet z systemem Android od wersji 4.0 wzwyż. Apka została zaprojektowana według najnowszych wytycznych Google dla urządzeń przenośnych i dzięki temu zapewnia najwyższą jakość i wygodę użytkowania. W trosce o usability menu oraz poszczególne ekrany są przejrzyste i zawierają odpowiednią ilość informacji, aby nauka nie przytłaczała i była bardziej owocna.

Darmowe aplikacje do nauki polskiego można pobrać z marketu Google Play https://play.google.com/store/apps/developer?id=Tweeba

Polski

Warto dodać, że niedawno startup Tweeba.pl świętował okrągły milion pobrań swoich aplikacji mobilnych. Inne kursy języków obcych z lektorem i do pobrania zupełnie za darmo dostępne są na www.uczsiejezyka.pl. Powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania oraz przydatne ciekawostki o językach można otrzymywać na profilu na Facebooku – polub www.facebook.com/uczsiejezyka

Proste i przyjemne opanowanie języka polskiego w taki sposób, by życie codzienne w Polsce dla osób ze wschodu było łatwiejsze, właśnie stało się mozliwe.