Start-up z Krakowa, Tweeba, znalazł się w polskim finale, a zarazem europejskim półfinale, konkursu Telekom Innovation Contest organizowanego przez Telekom Innovation Laboratories, Hubraum Berlin, Kraków & Tel Aviv, Kitchen Budapest, UQBATE i spółki narodowe Deutsche Telekom, w tym T-Mobile Poland.

Do Telekom Innovation Contest zespół zgłosił rozwiązanie informatyczne pod nazwą Tweeba Beacons. Szczegóły pomysłu zostaną zaprezentowane jurorom i inwestorom w czwartek 29 maja 2014 w Warszawie.
W T-Mobile Showroom przedstawiciele krakowskiego start-upu pokażą wersję demo swojej aplikacji mobilnej do obsługi beacons (malutkich urządzeń opartych o Bluetooth Low Energy).

Beacons

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie – mówi Grzegorz Pękała ze start-upu Tweeba. – Znaleźć się wśród zaproszonych do krajowego finału tego konkursu to sukces. Chcemy pokazać nasz pomysł na Internet Rzeczy, czyli Internet of Things. Jesteśmy przekonani, że nie tylko firmy telekomunikacyjne, ale także przedsiębiorstwa każdej skali i na każdym etapie rozwoju, mogą skorzystać na tej nowej technologicznej rewolucji.

Zwycięzca tego etapu rywalizacji trafi do finału, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Tymczasem przed wszystkimi zespołami, które zakwalifikowały się do warszawskiego półfinału, wiele godzin przygotowań do prezentacji. Stawka jest wysoka – zwycięzca konkursu może otrzymać nawet 150 000 euro nagrody oraz wsparcie merytoryczne i technologiczne ze strony Deutsche Telekom.