Inkubowana w Krakowskim Parku Technologicznym firma YouGO!, wraz z portalem Tweeba.pl, stworzyła program do nauki języka hiszpańskiego na system Android.

Systemy mobilne i aplikacje na smartfony pozwalają uczyć się języków obcych skuteczniej. Aplikacja „Ucz się języka hiszpańskiego” wykorzystuje możliwości nowoczesnych smartfonów, dzięki czemu skutecznie zastępuje słowniki oraz podręczniki do nauki języków.

– Tworzenie aplikacji do nauki języków obcych wpisuje się w naszą strategię rozwoju usług i produktów dla turystów – mówi Grzegorz Pękała, jeden z założycieli firmy YouGO! – Dzięki współpracy z programistami tweeba.pl, specjalizującymi się w przygotowywaniu aplikacji mobilnych, będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe wsparcie podczas podróży. Taki program w telefonie to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ nie musimy nosić ze sobą rozmówek i szybciej uzyskamy informację od mieszkańców zwiedzanej okolicy.

Aplikację można pobrać z Android Market: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tweeba.spanish

Hiszpański Android

W najbliższych dniach zespół YouGO! opublikuje także mobilny przewodnik, czyli interaktywną mapę i opisy atrakcji turystycznych na smartfony, natomiast pod adresem www.yougo.pl udostępniony zostanie innowacyjny portal społecznościowy pozwalający na komponowanie przewodników turystycznych wedle indywidualnych potrzeb turystów.

Firma YouGO! jest lokatorem Inkubatora Technologicznego KPT od listopada 2009 roku. Spółka zajmuje się tworzeniem i sprzedażą innowacyjnych przewodników turystycznych w wersji elektronicznej.
Tweeba.pl to nowoczesna firma zajmująca się tworzeniem aplikacji mobilnych i responsywnych stron internetowych.