Taki news: Mała i działająca od niedawna firma Tweeba (czyli my!) stworzona przez absolwentów krakowskich uczelni podbija rankingi aplikacji mobilnych w Google Play. Start-up z Grodu Kraka wydaje aplikacje do nauki języków obcych. Pobrano je już ponad 200 tysięcy razy!

Mobile apps

– Nic nie zapowiadało tak dużego zainteresowania naszymi programami, gdy wgrywaliśmy je do marketu Google Play – mówi Grzegorz Pękała z Tweeby. – Okazało się, że aplikacje, które napisaliśmy sami dla siebie, aby móc uczyć się języków obcych na smartfonach i tabletach w drodze do szkoły i pracy, są potrzebne także innym. Myślę, że o sukcesie zdecydowało to, że nie trzeba za nie płacić przy instalacji ani podczas nauki. Tym odróżniliśmy się od pozostałych aplikacji.

Google Play to platforma z oprogramowaniem dla użytkowników korzystających z systemu Android dla urządzeń mobilnych. Obecnie najchętniej pobierane aplikacje start-upu z Krakowa są na miejscach 4 i 20 w kategorii Edukacja. Na czołowe lokaty wspinają się też inne dzieła Tweeby.

Więcej o twórcach mobilnych aplikacji rodem z naszego miasta można dowiedzieć się bezpośrednio w Google Play: https://play.google.com/store/apps/developer?id=Tweeba oraz na stronie www.tweeba.pl