Aplikacje mobilne krakowskiego start-upu Tweeba.pl zostały preinstalowane w tabletach IntuTab firmy Overmax skierowanych do osób powyżej 40. roku życia. Programy Tweeby umożliwiają naukę języków obcych oraz ułatwiają podróżowanie.

IntuTab to rewolucja na polskim rynku urządzeń mobilnych. Jest to pierwszy w Polsce tablet przyjazny osobom, które nie są biegłe w obsłudze nowych technologii, oraz seniorom, dla których przygotowano wyraźne layouty z dużymi czcionkami. Jeden z czterech przygotowanych motywów jest specjalnie zaprojektowany dla osób niedowidzących. Tablet posiada przewodnik obsługi, który w przystępny sposób wyjaśnia jak korzystać z tabletu, danej funkcji czy aplikacji.

Tablet Android

– Wiele osób po czterdziestce ma problemy z nadążaniem za nowymi technologiami. Coraz częściej czują się przez to wykluczeni cyfrowo. Właśnie dla nich stworzyliśmy coś zupełnie nowego: IntuTab to pierwszy w Polsce intuicyjny tablet przeznaczony dla osób dojrzałych i starszych – mówi Maciej Sip, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Overmax. – To także urządzenie przyjazne seniorom. Intutab w prosty i atrakcyjny sposób wprowadza użytkownika w cyfrowy świat. Tablet między innymi posiada specjalnie zaprojektowany pulpit z podpowiedziami głosowymi.

Marka Overmax wywodzi się z Holandii, a jej produkty sprzedawane są m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, krajach nadbałtyckich oraz na Ukrainie, Węgrzech i Rumunii. Od 2006 roku funkcjonuje oddział Overmax Polska. IntuTab można zamówić przez Internet w sklepie producenta www.overmania.pl. Partnerami urządzenia są Onet, Dziennik Gazeta Prawna oraz portal Senior.pl.

Pośród aplikacji mobilnych preinstalowanych przez Overmax znalazły się programy firmy Tweeba z Krakowa. Jest to między innymi „Ucz się języka angielskiego”, najpopularniejsza bezpłatna aplikacja mobilna do nauki angielskiego na urządzenia z systemem Android. Z tej samej serii ukazały się programy do hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Tweeba dostarczyła też rozmówki językowe, które pomagają w czasie podróży za granicę. Dodatkowo użytkownicy IntuTab mają dostęp do aplikacji dla turystów – Przewodniki YouGO! oraz Praktyczny Przewodnik.

– Cieszymy się, że nasze aplikacje znalazły się pośród domyślnie instalowanych pozycji na tabletach IntuTab firmy Overmax, producenta urządzeń przenośnych na rynki europejskie – mówi Grzegorz Pękała z www.tweeba.pl. – Jesteśmy pewni, że dzięki obecności w tabletach skierowanych dla osób powyżej 40. roku życia uda nam się dotrzeć do nowej grupy docelowej. Prawdopodobnie sam kupię swoim rodzicom taki tablet jako prezent pod choinkę, bo jest prosty w obsłudze i zawiera mnóstwo przydatnych narzędzi.

Więcej informacji o tablecie IntuTab na www.overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/tablety,c14/intutab,c2194/
Aplikacje mobilne Tweeba poznać można na www.tweeba.pl