Wraz z końcem roku szkolnego Tweeba wydała nową aplikację mobilną dla podróżników. „Praktyczny Przewodnik” zawiera pomysły na wakacje, podpowiedzi na długie weekendy oraz aktualizowane na bieżąco informacje o promocjach na loty, hotele i wycieczki.

Przewodnik Mobile

Bezpłatna aplikacja powstała z inspiracji jednego z najbardziej znanych polskich blogerów turystycznych, który od ponad pięciu lat prowadzi serwis internetowy http://praktycznyprzewodnik.blogspot.com

– W czasie intensywnego rozwoju rynku smartfonów i tabletów warto udostępnić Czytelnikom wygodne sposoby korzystania z treści publikowanych w Internecie. Wspólnie z firmą Tweeba wydaliśmy zatem aplikację na system Android, która pozwala szybko zapoznać się z nowymi artykułami publikowanymi przeze mnie – mówi Grzegorz Pękała, autor bloga. – Obecnie dostępne są takie opcje jak przeglądanie bloga oraz poznanie spisu najciekawszych miejsc na urlop oraz na długie weekendy. Można także przeglądać liczne przewodniki turystyczne.

Wkrótce udostępnione zostaną też takie funkcje jak wyszukiwanie i rezerwacja noclegów oraz śledzenie nowych promocji na wycieczki biur podróży. „Praktyczny Przewodnik” można pobrać bezpłatnie z platformy Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tweeba.mobile.blog

Tweeba wydała wcześniej m.in. aplikację Przewodniki YouGO! Mobile, która umożliwia zwiedzanie atrakcji turystycznych ze smartfonem, a także zestaw oprogramowania do nauki języków obcych na urządzenia mobilne. Wkrótce premierę będzie miał system dla osób poszukujących najtańszych ofert przewoźników niskokosztowych.