Tweeba Aplikacje Mobilne przygotowało dla Radia Express nadającego z Chełma (województwo lubelskie) zestaw apek do słuchania rozgłośni online. Są one dostępne na wszystkie wiodące platformy smartfonów i tabletów – iOS, Android oraz Windows Phone.

Oprogramowanie na systemy mobilne dostępne jest zupełnie bezpłatnie. Na początek udostępniono funkcję odtwarzania sygnału rozgłośni (streaming), jednak aplikacje będą mogły być rozwijane o dodatkowe opcje, takie jak wyświetlanie nazw autorów i tytułów piosenek oraz wiadomości lokalne.

Odnośniki do wszystkich aplikacji dostępne są na stronie internetowej Radia Express – www.expressonline.pl

Streaming mobile

Dla firmy Tweeba z Krakowa to pierwszy raz, gdy opublikowała aplikacje mobilne na wszystkie trzy platformy. – Do tej pory koncentrowaliśmy się na najbardziej popularnych w Polsce systemach Android i Windows Phone – mówi Grzegorz Pękała, prezes Tweeby. – Teraz rozpoczynamy kolejny krok w naszym organicznym rozwoju. Będziemy publikować nasze popularne aplikacje także na iPhone oraz iPad.

Firma Tweeba jest startupem z Krakowa, który w ciągu roku stał się jednym z najbardziej interesujących deweloperów software’u na urządzenia mobilne. Jej programy do nauki języków są w gronie najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych w Polsce. Największym sukcesem Tweeby jest Appawards 2013 od Internautów za aplikację mobilną do nauki języka hiszpańskiego. Popularnością cieszą się też mobilne kursy językowe do angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego i niemieckiego – wszystkie można pobrać za darmo z www.uczsiejezyka.pl

– Ostatnio opublikowaliśmy też kurs języka ukraińskiego z lektorem – dodaje Grzegorz Pękała. – Przyszłościowym kierunkiem jest także rynek międzynarodowy, na którym promujemy obecnie naszą aplikację po arabsku do nauki języka angielskiego dla dzieci.

Więcej o Tweeba na www.tweeba.pl